
Українські водії за останні роки масово перейшли на ГБО, адже ціни на бензин кусаються, а особистий транспорт необхідний. Останнім часом все частіше стали фіксуватися випадки, коли власників авто з ГБО штрафують за незаконне переобладнання транспортного засобу.
Досить часто ГБО встановлюється кустарно і факт переобладнання автомобіля не відбивається в техпаспорті. Дану невідповідність і вважають інспектори підставою для виписки штрафу. Чи правомірні дії правоохоронців?
Безумовно, факт установки на автомобіль ГБО слід зареєструвати в сервісному центрі МВС і в техпаспорті повинна бути відповідна відмітка. Якщо ж ГБО було встановлено неправильно, то автомобіль експлуатувати не можна. Якщо водій на такому автомобілі все ж ризикнув виїхати на дорогу, то йому загрожує штраф в сумі 340 гривень, а при повторному порушенні водій може позбутися прав на строк від 3 до 6 місяців.
Однак тут є дуже важливий нюанс. Факт установки ГБО інспектор зобов'язаний зафіксувати в акті перевірки технічного стану автомобіля, який неможливо провести «на око». Якщо ж протокол був складений без оформлення відповідного акта, то такий штраф вважається незаконним. Як показує практика, поліцейські часто ігнорують цю вимогу, так що у водіїв є можливість оскаржити в судовому порядку накладення штрафу.
Якщо ви вирішили зареєструвати ГБО, то дана процедура вам обійдеться в 409 гривень. У цю суму входить виготовлення техпаспорта, проведення експертизи, комп'ютерні послуги і комісія. Оформлення може займати від 2 до 5 годин.
Для оформлення ГБО вам необхідно подати такі документи:
• Паспорт (оригінал і копію);
• ІПН (оригінал і копію);
• Техпаспорт авто;
• Сертифікат відповідності;
• Акт прийому-передачі авто на СТО для установки ГБО;
• Свідоцтво реєстрації СТО, яке встановило ГБО.
Слід пам'ятати, що в сервісний центр МВС для реєстрації ГБО необхідно звертатися протягом 10 днів після установки газового обладнання.
Отзывы новости «За яких умов штраф за ГБО незаконний»